28 decembro 2017
Calendario equipo de tercera
27/01/2018: Casino - Xadrez das Mariñas
03/02/2018: Xadrez das Mariñas - Regatas Perillo
17/02/2018; Regatas Perillo - Xadrez das Mariñas
24/02/2018: Xadrez das Mariñas - Alexandre Bóveda
03/03/2018: Xadrez das Mariñas - Sada
10/03/2018: Bóveda - Xadrez das Mariñas
17/03/2018: Xadrez das Mariñas - Escola da UDC
21 decembro 2017
1ª Edición 1948 Venancio Carro
2ª Edición 1950 Venancio Carro
3ª Edición 1951 J. Robles
4ª Edición 1952 J. Robles
5ª Edición 1953 J. Robles
6ª Edición 1954 Enrique Vadillo
7ª Edición 1955 Fernando Prada
8ª Edición 1956 Fernando Prada
9ª Edición 1957 Venancio Carro
10ª Edición 1958 Fernando Prada
11ª Edición 1959 Enrique Vadillo
12ª Edición 1960 Enrique Vadillo
13ª Edición 1961 C. Carballeira
14ª Edición 1962 Domingos Merino
15ª Edición 1963 J. Mouriz
16ª Edición 1964 Domingos Merino
17ª Edición 1965 J. A. Sardina
18ª Edición 1966 Enrique Vadillo
19ª Edición 1967 Fernando Prada
20ª Edición 1968 Domingos Merino
21ª Edición 1969 Jesús Pallas
22ª Edición 1970 Venancio Carro
Jesús Pallas
A. Tomé
23ª Edición 1971 Enrique Vadillo
24ª Edición 1972 Fernando Prada
25ª Edición 1973 Domingos Merino
26ª Edición 1974 Fernando Prada
27ª Edición 1975 José A. Glez. Coto
28ª Edición 1976 J. A. Sardina
29ª Edición 1977 José A. Glez. Coto
30ª Edición 1978 José A. Glez. Coto
31ª Edición 1979 Fernando Prada
32ª Edición 1980 Fernando Prada
33ª Edición 1981 José A. Glez. Coto
34ª Edición 1982 Sokolosky
35ª Edición 1983 José Manuel Bello
36ª Edición 1984 José Manuel Bello
37ª Edición 1985 José Manuel Bello
38ª Edición 1986 J. P. Gª Melgar
39ª Edición 1987 José R. Roldán
40ª Edición 1988 J. Larrosa
41ª Edición 1989 Manuel Arias
42ª Edición 1990 Carlos Permuy
43ª Edición 1991 S. Lozano
44ª Edición 1992 Carlos Permuy
45ª Edición 1993 M. García
46ª Edición 1994 Domingos Merino
47ª Edición 1995 José Sande
48ª Edición 1996 Jorge Amil
49ª Edición 1997 José A. Glez. Coto
50ª Edición 1998 José Manuel Bello
51ª Edición 1999 José Fndez. Otero
52ª Edición 2000 Marco Fernández-España
53ª Edición 2001 José Manuel Bello
54ª Edición 2002 Victor Goday
55ª Edición 2003 José Manuel Bello
56ª Edición 2004 Jorge. Graña
57ª Edición 2005 Xosé Larrosa
58ª Edición 2006 Jorge Rodríguez Guillén
59ª Edición 2007 Jesús Varela
60ª Edición 2008 sin datos
61ª Edición 2009 Javier Mazaira
62ª Edición 2010 Victor Goday
63ª Edición 2011 Oscar de Prado (?)
64ª Edición 2012 sin datos
65ª Edición 2013 Francisco Pedreira
66ª Edición 2014 José Sande
67ª Edición 2015 Rafael Alonso
68ª Edición 2016 Sabela Iglesias
69ª Edición 2017 Tomás Bodelon
2ª Edición 1950 Venancio Carro
3ª Edición 1951 J. Robles
4ª Edición 1952 J. Robles
5ª Edición 1953 J. Robles
6ª Edición 1954 Enrique Vadillo
7ª Edición 1955 Fernando Prada
8ª Edición 1956 Fernando Prada
9ª Edición 1957 Venancio Carro
10ª Edición 1958 Fernando Prada
11ª Edición 1959 Enrique Vadillo
12ª Edición 1960 Enrique Vadillo
13ª Edición 1961 C. Carballeira
14ª Edición 1962 Domingos Merino
15ª Edición 1963 J. Mouriz
16ª Edición 1964 Domingos Merino
17ª Edición 1965 J. A. Sardina
18ª Edición 1966 Enrique Vadillo
19ª Edición 1967 Fernando Prada
20ª Edición 1968 Domingos Merino
21ª Edición 1969 Jesús Pallas
22ª Edición 1970 Venancio Carro
Jesús Pallas
A. Tomé
23ª Edición 1971 Enrique Vadillo
24ª Edición 1972 Fernando Prada
25ª Edición 1973 Domingos Merino
26ª Edición 1974 Fernando Prada
27ª Edición 1975 José A. Glez. Coto
28ª Edición 1976 J. A. Sardina
29ª Edición 1977 José A. Glez. Coto
30ª Edición 1978 José A. Glez. Coto
31ª Edición 1979 Fernando Prada
32ª Edición 1980 Fernando Prada
33ª Edición 1981 José A. Glez. Coto
34ª Edición 1982 Sokolosky
35ª Edición 1983 José Manuel Bello
36ª Edición 1984 José Manuel Bello
37ª Edición 1985 José Manuel Bello
38ª Edición 1986 J. P. Gª Melgar
39ª Edición 1987 José R. Roldán
40ª Edición 1988 J. Larrosa
41ª Edición 1989 Manuel Arias
42ª Edición 1990 Carlos Permuy
43ª Edición 1991 S. Lozano
44ª Edición 1992 Carlos Permuy
45ª Edición 1993 M. García
46ª Edición 1994 Domingos Merino
47ª Edición 1995 José Sande
48ª Edición 1996 Jorge Amil
49ª Edición 1997 José A. Glez. Coto
50ª Edición 1998 José Manuel Bello
51ª Edición 1999 José Fndez. Otero
52ª Edición 2000 Marco Fernández-España
53ª Edición 2001 José Manuel Bello
54ª Edición 2002 Victor Goday
55ª Edición 2003 José Manuel Bello
56ª Edición 2004 Jorge. Graña
57ª Edición 2005 Xosé Larrosa
58ª Edición 2006 Jorge Rodríguez Guillén
59ª Edición 2007 Jesús Varela
60ª Edición 2008 sin datos
61ª Edición 2009 Javier Mazaira
62ª Edición 2010 Victor Goday
63ª Edición 2011 Oscar de Prado (?)
64ª Edición 2012 sin datos
65ª Edición 2013 Francisco Pedreira
66ª Edición 2014 José Sande
67ª Edición 2015 Rafael Alonso
68ª Edición 2016 Sabela Iglesias
69ª Edición 2017 Tomás Bodelon
19 decembro 2017
Resultados LXIX Torneo de Navidad
A falta de que nos remitan las fotos del Torneo esta fue la clasificación:
Categoría absoluta
1 TOMAS BODELON, 5 13.0 5 9.5 15.0
2 MANUEL ARIAS, 4 15.0 4 9.0 12.0
3 FLORENCIO GONZALEZ, 3.5 17.0 3 9.5 12.0
4 DANIEL POUSADA, 3.5 14.0 3 8.5 12.5
5 JOSE MARIA GLEZ, 3 14.0 2 8.5 9.5
6 FRANCISCO J. Gª. VEIRAS, 3 13.5 3 7.5 10.0
7 SABELA IGLESIAS, 3 13.0 3 7.5 9.0
8 JOSE M. DORADO, 3 11.0 3 6.0 8.0
9 ADRIAN MARTINEZ, 3 11.0 3 5.0 8.0
10 FRANCISCO J. IGLESIAS, 3 9.5 3 5.0 6.0
11 NOE POUSADA, 3 9.0 3 5.0 6.0
12 RODRIGO LOPEZ, 2.5 10.5 2 4.0 7.5
13 JORGE HUMBERTO BARALE, 2.5 10.5 1 7.0 6.5
14 CELESTINO VARELA, 2 15.0 2 9.0 8.0
15 PABLO LEIS, 2 12.5 2 6.5 7.0
16 JAVIER JESUS SANCHEZ, 2 12.0 1 8.5 7.0
17 ROBERTO BLANDON, 2 12.0 1 8.0 6.5
18 DIEGO HERNANDEZ, 2 11.5 2 8.0 5.0
19 JOSE MANUEL MOSQUEIRA, 2 11.0 2 8.0 5.0
20 ADRIAN QUEVEDO, 1.5 12.0 0 7.5 3.5
21 DAVID PEREZ CUNS, 1.5 10.0 1 7.0 4.5
22 ALEJANDRO DE LEON, 1 14.5 0 9.0 2.0
23 EDUARDO GIMENEZ, 0 12.0 0 5.5 0.0
Categoría absoluta
1 TOMAS BODELON, 5 13.0 5 9.5 15.0
2 MANUEL ARIAS, 4 15.0 4 9.0 12.0
3 FLORENCIO GONZALEZ, 3.5 17.0 3 9.5 12.0
4 DANIEL POUSADA, 3.5 14.0 3 8.5 12.5
5 JOSE MARIA GLEZ, 3 14.0 2 8.5 9.5
6 FRANCISCO J. Gª. VEIRAS, 3 13.5 3 7.5 10.0
7 SABELA IGLESIAS, 3 13.0 3 7.5 9.0
8 JOSE M. DORADO, 3 11.0 3 6.0 8.0
9 ADRIAN MARTINEZ, 3 11.0 3 5.0 8.0
10 FRANCISCO J. IGLESIAS, 3 9.5 3 5.0 6.0
11 NOE POUSADA, 3 9.0 3 5.0 6.0
12 RODRIGO LOPEZ, 2.5 10.5 2 4.0 7.5
13 JORGE HUMBERTO BARALE, 2.5 10.5 1 7.0 6.5
14 CELESTINO VARELA, 2 15.0 2 9.0 8.0
15 PABLO LEIS, 2 12.5 2 6.5 7.0
16 JAVIER JESUS SANCHEZ, 2 12.0 1 8.5 7.0
17 ROBERTO BLANDON, 2 12.0 1 8.0 6.5
18 DIEGO HERNANDEZ, 2 11.5 2 8.0 5.0
19 JOSE MANUEL MOSQUEIRA, 2 11.0 2 8.0 5.0
20 ADRIAN QUEVEDO, 1.5 12.0 0 7.5 3.5
21 DAVID PEREZ CUNS, 1.5 10.0 1 7.0 4.5
22 ALEJANDRO DE LEON, 1 14.5 0 9.0 2.0
23 EDUARDO GIMENEZ, 0 12.0 0 5.5 0.0
Categorías sub14 a sub8
1 NOA GARCIA-MUÑOZ, 5 13.0 5 8.0 15.0
2 LILA GIMENEZ, 4 16.0 4 9.0 13.0
3 PABLO CASTIÑEIRAS, 3 17.0 3 10.0 11.0
4 VERA GARCIA-MUÑOZ, 3 12.0 3 7.0 6.0
5 ANTONIO CHAO, 3 11.0 3 6.0 7.0
6 NICOLAS RIVAS, 3 8.0 3 5.0 9.0
7 RUBEN TROITEIRO, 2 13.0 2 8.0 7.0
8 ISRAEL ALVAREZ, 1 14.0 1 9.0 5.0
9 ADRIAN IGLESIAS, 1 11.0 1 8.0 2.0
10 ARTURO RIVAS, 0 10.0 0 6.0 0.0
12 decembro 2017
LXIX TORNEO DE NAVIDAD
Entre os cambios deste 2017 que remata en Artesanos un deles é od e darlle nova forza a este torneo.
Nome do Torneo: LXIX TORNEO DE NAVIDAD
Data: 16 de decembro de 2017.
Lugar: Reunión Recreativa e Instructiva de Artesanos. San Andrés. A Coruña.
Hora de inicio: 17,00.
Hora de entrega de premios aproximada: 19,30.
Sistema de xogo: Suízo a 5 roldas.
Desempates: A sortear tras a derradeira rolda.
Ritmo de xogo: 15 minutos a finish.
Horario das roldas: 17,00 / 17,30 / 18,00 / 18,30 / 19,00.
Categorías: Absoluta, Sub14, Sub12, Sub10 e Sub8.
Premios:
En cada categoría:
1º Clasificado: Trofeo.
2º Clasificado: Trofeo.
3º Clasificado: Trofeo.
Cota: Gratuito.
Advertencia: Os participantes na proba autorizan a publicación dos sus datos persoais nos diferentes medios que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (resultados, clasificacións, participantes... etc.) así como a súa presencia nas fotos realizadas cos mesmos propósitos.
A participación leva aparellada a aceptación destas normas.
Inscrición: a través desta ligazón... PREME
16 novembro 2017
13 outubro 2017
IV Torneo da AAVV de Sigrás
El sábado 21 de Octubre tendrá lugar en el local de la AAVV de Sigrás un torneo de ajedrez a las 16:00 con trofeo para los 3 primeros clasificados en las categorías absoluta y sub-14.
Clasificacion final XVII Agosto en Cambre
Clasificaciones tras la ronda 7 (última ronda)
Pos | ID | T | NAME | Rtg | PRtg | Fed | Pts | DirE | Buc1 | BucT | Cmlt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | GM | Strikovic, Aleksa | 2607 | 2466 | SRB | 6.5 | 0.0 | 30.0 | 33.0 | 27.0 |
2 | 2 | GM | Petkov, Vladimir | 2515 | 2329 | BUL | 6.0 | 0.0 | 33.0 | 36.5 | 26.5 |
3 | 7 | FM | Garcia Carbo, Marcial | 2218 | 2089 | ESP | 6.0 | 0.0 | 28.0 | 30.5 | 24.0 |
4 | 14 | Chao Vale, Fernando | 1848 | 2090 | ESP | 6.0 | 0.0 | 25.5 | 28.5 | 23.0 | |
5 | 4 | FM | Sanchez Aller, Fernando | 2340 | 2212 | ESP | 5.5 | 0.0 | 29.5 | 32.5 | 25.0 |
6 | 3 | IM | Gonzalez Perez, Arian | 2439 | 2147 | FID | 5.5 | 0.0 | 29.5 | 32.5 | 23.5 |
7 | 10 | Cantorna Berdullas, Diego | 1942 | 1918 | ESP | 5.5 | 0.0 | 24.0 | 26.0 | 23.0 | |
8 | 11 | Perez Carballo, David | 1923 | 1806 | ESP | 5.0 | 0.0 | 31.0 | 34.0 | 24.0 | |
9 | 8 | IM | Guerra Bastida, Diego | 2216 | 1987 | ESP | 5.0 | 0.0 | 28.5 | 31.5 | 23.0 |
10 | 13 | Arias Rodriguez, Manuel Ramon | 1891 | 1948 | ESP | 5.0 | 0.0 | 28.0 | 30.5 | 21.0 | |
11 | 5 | FM | Zurano Lopez, Pedro | 2305 | 1924 | ESP | 5.0 | 0.0 | 26.5 | 29.0 | 22.0 |
12 | 40 | Creo Abeijon, Diego | 1566 | 1603 | ESP | 5.0 | 0.0 | 24.5 | 25.5 | 20.0 | |
13 | 16 | Rocha Romaus, Gumersindo | 1773 | 1526 | ESP | 5.0 | 0.0 | 23.5 | 26.0 | 19.0 | |
14 | 67 | Fernandez Lopez, Pedro | 1318 | 1555 | ESP | 5.0 | 0.0 | 22.5 | 24.5 | 16.0 | |
15 | 24 | Bugliot Mateo, Diego | 1701 | 1766 | ESP | 5.0 | 0.0 | 22.0 | 24.0 | 20.0 | |
16 | 25 | Rodriguez Ferreiro, Jose Camilo | 1680 | 1712 | ESP | 5.0 | 0.0 | 20.5 | 22.5 | 19.0 | |
17 | 6 | FM | Cenal Gutierrez, Ruben | 2232 | 1928 | ESP | 4.5 | 0.0 | 28.5 | 31.5 | 20.0 |
18 | 19 | Casas Reza, Pablo | 1757 | 1680 | ESP | 4.5 | 0.0 | 27.0 | 30.0 | 19.5 | |
19 | 91 | Minana Campoy, Jose Angel | 0 | 1772 | ESP | 4.5 | 0.0 | 26.0 | 29.0 | 18.0 | |
20 | 45 | Pareja Cerrato, Antonio | 1534 | 1314 | ESP | 4.5 | 0.0 | 25.0 | 28.0 | 19.5 | |
21 | 23 | Garcia Veiras, Francisco Javier | 1702 | 1674 | ESP | 4.0 | 0.0 | 26.5 | 29.0 | 20.0 | |
22 | 26 | Hidalgo Romero, Antonio | 1673 | 1733 | ESP | 4.0 | 0.0 | 26.0 | 28.0 | 19.0 | |
23 | 53 | Hidalgo Mera, Brais | 1429 | 1710 | ESP | 4.0 | 0.0 | 25.0 | 26.0 | 15.0 | |
24 | 63 | Vazquez Porta, Andres | 1344 | 1723 | ESP | 4.0 | 0.0 | 24.5 | 27.5 | 19.0 | |
25 | 20 | Pena Varela, Martin | 1742 | 1660 | ESP | 4.0 | 0.0 | 24.5 | 26.5 | 18.0 | |
26 | 31 | Del Rio Rey, Julian | 1655 | 1615 | ESP | 4.0 | 0.0 | 24.5 | 26.5 | 16.0 | |
27 | 55 | Bouza Santiso, Roque | 1426 | 1352 | ESP | 4.0 | 0.0 | 23.5 | 25.5 | 16.0 | |
28 | 51 | Fernandez Lage, Ramon | 1449 | 1631 | ESP | 4.0 | 0.0 | 23.5 | 25.5 | 14.0 | |
29 | 61 | Hervada Rivera, Martin | 1361 | 1225 | ESP | 4.0 | 0.0 | 23.0 | 25.0 | 14.0 | |
30 | 29 | Garcia Outeiro, Xose Breogan | 1659 | 1348 | ESP | 4.0 | 0.0 | 23.0 | 24.0 | 17.0 | |
31 | 64 | Quintas Fernandez, Marta | 1338 | 1185 | ESP | 4.0 | 0.0 | 21.0 | 22.0 | 13.0 | |
32 | 22 | Rey Farina, Angel | 1736 | 1432 | ESP | 4.0 | 0.0 | 20.0 | 22.0 | 17.0 | |
33 | 18 | Saavedra Carballido, Gregorio | 1761 | 1454 | ESP | 4.0 | 0.0 | 18.5 | 20.5 | 11.0 | |
34 | 69 | Freire Castro, Sergio | 1306 | 1252 | ESP | 4.0 | 0.0 | 18.5 | 19.0 | 13.0 | |
35 | 44 | Garcia Canedo, Jose Antonio | 1548 | 777 | ESP | 4.0 | 0.0 | 17.5 | 18.5 | 10.0 | |
36 | 46 | Iglesias Gonzalez, Sabela | 1525 | 1378 | ESP | 3.5 | 0.0 | 25.0 | 28.0 | 17.0 | |
37 | 30 | Lopez Robles, Rodrigo Julio | 1656 | 1553 | ESP | 3.5 | 0.0 | 24.0 | 25.0 | 14.5 | |
38 | 37 | Pena Barbeito, Rodrigo | 1602 | 1112 | ESP | 3.5 | 0.0 | 23.5 | 25.5 | 15.0 | |
39 | 57 | Mosqueira Rey, Jesus Manuel | 1425 | 1202 | ESP | 3.5 | 0.0 | 21.5 | 23.5 | 12.0 | |
40 | 60 | Mallo Penas, Antonio | 1390 | 1303 | ESP | 3.5 | 0.0 | 21.0 | 24.0 | 14.5 | |
41 | 35 | Leal Valdes, Francisco Jose | 1614 | 1451 | ESP | 3.5 | 0.0 | 21.0 | 24.0 | 12.5 | |
42 | 78 | Seijas Otero, Ana Belen | 1156 | 1345 | ESP | 3.5 | 0.0 | 21.0 | 23.5 | 13.5 | |
43 | 28 | Figueiras Arias, Daniel | 1661 | 1271 | ESP | 3.5 | 0.0 | 21.0 | 22.0 | 13.5 | |
44 | 32 | Recuna Aranda, Miguel | 1644 | 1278 | ESP | 3.5 | 0.0 | 19.5 | 20.5 | 9.0 | |
45 | 50 | Leis Racedo, Pablo Ezequiel | 1461 | 1628 | ESP | 3.0 | 0.0 | 27.0 | 29.0 | 14.0 | |
46 | 49 | Esteve Perez, Manuel Fulgencio | 1494 | 1455 | ESP | 3.0 | 0.0 | 26.5 | 28.5 | 16.0 | |
47 | 47 | Siso Lale, Juan Carlos | 1500 | 1487 | ESP | 3.0 | 0.0 | 25.5 | 27.5 | 16.0 | |
48 | 48 | Villodas Vazquez, Alejandro | 1498 | 1217 | ESP | 3.0 | 0.0 | 24.5 | 26.5 | 13.5 | |
49 | 52 | Freire Boudon, Carlos | 1446 | 1567 | ESP | 3.0 | 0.0 | 24.5 | 25.5 | 14.0 | |
50 | 41 | Castelo Ramos, Jose Luis | 1563 | 1284 | ESP | 3.0 | 0.0 | 22.5 | 23.0 | 14.0 | |
51 | 36 | Salgueiro Aguirre, Juan Ramon | 1613 | 1060 | ESP | 3.0 | 0.0 | 22.0 | 23.0 | 14.0 | |
52 | 33 | Perez Pardo, Ricardo | 1637 | 1296 | ESP | 3.0 | 0.0 | 21.5 | 23.5 | 14.0 | |
53 | 39 | Cassar Penas, Angelo | 1580 | 1246 | ESP | 3.0 | 0.0 | 21.0 | 23.0 | 13.0 | |
54 | 66 | Filgueiras Basanta, Alvaro | 1320 | 1289 | ESP | 3.0 | 0.0 | 21.0 | 23.0 | 11.0 | |
55 | 59 | Sanchez Garcia, Rafael | 1396 | 1335 | ESP | 3.0 | 0.0 | 21.0 | 21.5 | 13.0 | |
56 | 88 | Fagil Coslado, Jose Manuel | 0 | 1352 | ESP | 3.0 | 0.0 | 20.5 | 21.5 | 12.0 | |
57 | 62 | Quintas Gomez, Jesus Alberto | 1350 | 1088 | ESP | 3.0 | 0.0 | 20.5 | 21.5 | 11.0 | |
58 | 74 | Quintas Fernandez, Paula | 1278 | 1245 | ESP | 3.0 | 0.0 | 20.0 | 20.5 | 10.0 | |
59 | 71 | Iglesias De las Heras, Francisco | 1295 | 1085 | ESP | 3.0 | 0.0 | 19.0 | 21.0 | 9.0 | |
60 | 92 | Mosqueira Vidal, Jesus | 0 | 1065 | ESP | 3.0 | 0.0 | 18.5 | 19.5 | 8.5 | |
61 | 76 | Peteira Mosteirin, Pablo | 1222 | 834 | ESP | 3.0 | 0.0 | 17.0 | 17.5 | 7.0 | |
62 | 56 | Carrera Vidal, Borja | 1425 | 1161 | ESP | 2.5 | 0.0 | 25.0 | 27.0 | 12.0 | |
63 | 77 | Mira Gonzalez, Angel | 1213 | 1390 | ESP | 2.5 | 0.0 | 24.5 | 27.5 | 14.0 | |
64 | 95 | Song, Jialin | 0 | 1284 | ESP | 2.5 | 0.0 | 20.0 | 21.0 | 9.0 | |
65 | 54 | Fernandez Rilo, Juan | 1428 | 1136 | ESP | 2.5 | 0.0 | 18.5 | 19.5 | 9.5 | |
66 | 65 | Fernandez Mujin, Adrian | 1330 | 499 | ESP | 2.5 | 0.0 | 17.0 | 18.0 | 6.5 | |
67 | 58 | Couselo Fernandez, Juan Carlos | 1419 | 1191 | ESP | 2.0 | 0.0 | 24.0 | 25.0 | 11.0 | |
68 | 70 | Hidalgo Mera, Iago | 1298 | 1144 | ESP | 2.0 | 0.0 | 22.0 | 24.5 | 11.0 | |
69 | 72 | Peteira Cabana, Juan | 1286 | 1014 | ESP | 2.0 | 0.0 | 21.5 | 22.5 | 7.0 | |
70 | 86 | Ctuffi Bompenza, Tito | 0 | 1050 | ESP | 2.0 | 0.0 | 20.5 | 23.0 | 6.5 | |
71 | 68 | Carrera Vidal, Izan | 1317 | 1170 | ESP | 2.0 | 0.0 | 20.5 | 22.5 | 9.0 | |
72 | 96 | Vazquez Iglesias, Martin | 0 | 972 | ESP | 2.0 | 0.0 | 20.0 | 21.0 | 6.0 | |
73 | 81 | Pena Dosil, Jose Antonio | 1120 | 875 | ESP | 2.0 | 0.0 | 18.0 | 19.0 | 5.0 | |
74 | 83 | Arias Fernandez, Marcos | 0 | 1103 | ESP | 2.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 6.0 | |
75 | 79 | Blandon Pao, Roberto | 1128 | 631 | ESP | 1.5 | 0.0 | 19.0 | 21.0 | 6.5 | |
76 | 89 | Fernandez Vilas, Ramon | 0 | 884 | ESP | 1.0 | 0.0 | 21.5 | 23.5 | 5.0 | |
77 | 80 | Rego Diaz, Cristina | 1120 | 549 | ESP | 1.0 | 0.0 | 18.5 | 19.0 | 1.0 | |
78 | 90 | Lema Cacheiro, Dario | 0 | 514 | ESP | 1.0 | 0.0 | 17.0 | 18.0 | 4.0 | |
79 | 73 | Recuna Aranda, Xoan | 1280 | 700 | ESP | 1.0 | 0.0 | 17.0 | 18.0 | 2.0 | |
80 | 85 | Castineira Gonzalez, Angela | 0 | 802 | ESP | 1.0 | 0.0 | 14.0 | 15.0 | 3.0 | |
81 | 17 | Lopez Grana, Carmen(W) | 1773 | 1311 | ESP | 0.5 | 0.0 | 17.5 | 19.0 | 3.5 | |
82 | 9 | Navarro Rivas, Rashid(W) | 1954 | 0 | FID | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
83 | 12 | Martinez Rodriguez, Rolando(W) | 1914 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
84 | 15 | Tubio Agrasar, Pablo(W) | 1826 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
85 | 21 | Palacios Gonzalez, Miguel(W) | 1739 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
86 | 27 | Diaz Garcia, Juan Manuel(W) | 1662 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
87 | 34 | Chao Franco, Jose Manuel(W) | 1615 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
88 | 38 | Fondo Busto, Oscar(W) | 1583 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
89 | 42 | Moreno Polaino, Juan(W) | 1561 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
90 | 43 | Carballido Bouzas, Adan(W) | 1554 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
91 | 75 | Chao Vale, David(W) | 1258 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
92 | 82 | Albalat Moya, Ernesto(W) | 0 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
93 | 84 | Arrese, Rafael(W) | 0 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
94 | 87 | De Blas Fernandez, Angel(W) | 0 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
95 | 93 | Ojeda Gonzalez, Francisco German(W) | 0 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
96 | 94 | Ojeda Mella, Aythami(W) | 0 | 0 | ESP | 0.0 | 0.0 | 16.5 | 17.5 | 0.0 | |
Tie Break legend: | |||||||||||
DirE : Direct Encounter | |||||||||||
Buc1 : Buchholz Cut 1 | |||||||||||
BucT : Buchholz Total | |||||||||||
Cmlt : Cumulative |
23 setembro 2017
CLASES CURSO 2017-2018
En este curso 2017-2018 vamos a dar clases de ajedrez en Artesanos, queremos que todos los interesados en ajedrez vean en nuestro local el espacio idóneo para la práctica de este juego.
Hazte socio de Artesanos, por tan solo 20 euros al mes y podrás disfrutar de las diferentes actividades del centro y de una de las siguientes clases:
Lunes de 18,00 a 19,00 Grupo de Iniciación.
Jueves de 17,30 a 18,30 Grupo de Iniciación.
Jueves de 18,30 a 19,30 Grupo de Iniciación.
Jueves de 19,30 a 20,30 Grupo de práctica de finales.
Los grupos empezarían en el mes de octubre si reunen cinco participantes. Si estás interesado pásate por el centro e inscríbete o pide información en xdm@xadrecista.eu
Todos los jueves a las 20,30 torneo de rápidas, gratuito para socios.
Hazte socio de Artesanos, por tan solo 20 euros al mes y podrás disfrutar de las diferentes actividades del centro y de una de las siguientes clases:
Lunes de 18,00 a 19,00 Grupo de Iniciación.
Jueves de 17,30 a 18,30 Grupo de Iniciación.
Jueves de 18,30 a 19,30 Grupo de Iniciación.
Jueves de 19,30 a 20,30 Grupo de práctica de finales.
Los grupos empezarían en el mes de octubre si reunen cinco participantes. Si estás interesado pásate por el centro e inscríbete o pide información en xdm@xadrecista.eu
Todos los jueves a las 20,30 torneo de rápidas, gratuito para socios.
14 maio 2017
Campións escolares alevíns
Este sábado o noso equipo Alevín integrado por Nico, Noa, Vera, Joel e Jaime lograron repetir o triunfo do ano pasado para noso club na categoría alevín no Campionato provincial celebrado en Noia.
Por detrás do Xadrez das Mariñas nesta categoría acabaron o Liceo de Noia, a Universidade de Santiago e o Club Xadrez Rianxo.
Noraboa aos campións!
(Mais fotos no noso Facebook)
Por detrás do Xadrez das Mariñas nesta categoría acabaron o Liceo de Noia, a Universidade de Santiago e o Club Xadrez Rianxo.
Noraboa aos campións!
(Mais fotos no noso Facebook)
11 maio 2017
Bus para Noia
Confirmado o transporte para participar no Campionato Provincial de Xadrez do próximo sábado, 13 de maio, en Noia.
A ruta quedaría como segue:
- 1 só autobús coa 1ª parada ás 9.15 horas na Praza de Agustín Díaz (na entrada á zona de aparcadoiro do parque que está en fronte do Polideportivo de Elviña para recoller a ANPA XANELA, ESCOLA TECNICA XADREZ, XADREZ DAS MARIÑAS E A-D. ALEXANDRE BÓVEDA), e 2ª parada no CEIP Canosa-Rus - A Braña s/n Erbecedo. (Coristanco) para recoller a CANOSA-RUS e dirixirse cara a NOIA.
A ruta quedaría como segue:
- 1 só autobús coa 1ª parada ás 9.15 horas na Praza de Agustín Díaz (na entrada á zona de aparcadoiro do parque que está en fronte do Polideportivo de Elviña para recoller a ANPA XANELA, ESCOLA TECNICA XADREZ, XADREZ DAS MARIÑAS E A-D. ALEXANDRE BÓVEDA), e 2ª parada no CEIP Canosa-Rus - A Braña s/n Erbecedo. (Coristanco) para recoller a CANOSA-RUS e dirixirse cara a NOIA.
10 maio 2017
CAMPIONATO PROVINCIAL DE XADREZ
BENXAMÍN, ALEVÍN E INFANTIL
Noia, 13-05-2017
NORMATIVA
O Servizo de Deporte da Coruña, da Secretaría Xeral para o Deporte, en colaboración coa A.D. “As Rías”, organiza o Campionato Provincial de Xadrez, do Programa XOGADE (Xogos Galegos Depotivos en Idade Escolar), nas categorías Benxamín, Alevín e Infantil, correspondente á tempada 2016/2017.
1. PARTICIPANTES
Participarán nesta competición os equipos que se clasificaron nas fases Intercomarcais de Coruña, Noia e Santiago, das categorías Benxamín (nados nos anos 2008/2007), Alevín (nados nos anos 2006/2005), e Infantil (nados nos anos 2004/2003).
2. LUGAR E DATA
A competición terá lugar no Pavillón da Sociedade Liceo de Noia, en xornada completa, por sistema de liga.
Data: Sábado 13 de maio de 2017.
Hora: de 11:00 a 14:00 hs. e de 15:30 a 17:30, coa clausura a continuación.
3. COMPOSICIÓN DOS EQUIPOS
Cada equipo estará integrado por catro xogadoras/es e dúas/dous suplentes e un/unha adestrador/a-delegado/a. Os equipos poderán participar cun máximo de 3 xogadoras/es da categoría inmediata inferior, perdendo estas/es xogadoras/es a categoría que lles corresponde pola súa idade.
Como novidade para este campionato permitirase facer selección de xogadores dentro da mesma categoría e Entidade, que participaran nas fases anteriores
4. INSCRICIÓNS
As inscricións realizaranse utilizando a folla que se adxunta con esta normativa e deberán enviarse á Agrupación Deportiva Escolar “As Rías” por correo electrónico (xadrezbretema@gmail.com ), e copia a deportes.coruna@xunta.gal, antes das 14:00 horas do martes 9 de maio de 2017. Os equipos participantes deberán presentar nos encontros a Folla de inscrición do programa XOGADE que facilita o programa informático na páxina de Internet www.deporteescolargalego.com, no que consta o nº de identificador de deportistas, adestradores/as e delegados/as. Aconséllase vir provistos do DNI.
5. ACREDITACIÓN DOS PARTICIPANTES
O programa permite subir á páxina a foto do deportista, co cal queda correctamente acreditado para calquera competición do programa Xogade. Nesta fase provincial, será o xeito oficial de acreditación, aconsellamos vir provistos do DNI.
6. DESPRAZAMENTOS
No caso de necesitar transporte deberán solicitalo ao Servizo de Deporte da Coruña, ao correo sdbus.co@hotmail.es, antes das 20.00 horas do martes 9 de maio de 2017.
No correo teñen que indicar: Nome e día da competición, nome da entidade que solicita o transporte e zona á que pertence (Coruña, Noia ou Santiago), nº de prazas totais (deportistas+adestradores), hora e lugar de saída, hora prevista de regreso, enderezo de destino e nóme e teléfono móbil do responsable da entidade que vai no autobús.
7. MANUTENCIÓN
O Xantar para este Campionato, correrá pola conta dos participantes.
8. NORMAS TÉCNICAS
• O torneo disputarase por sistema de liga, realizándose no mesmo local de xogo o sorteo para os encontros. Cada encontro constará de 4 partidas. No caso de haber só dous equipos nalgunha categoría, realizarase un encontro a dobre volta.
• A orde de forza de cada equipo non poderá variarse no transcurso do torneo.
• O ritmo de xogo será de 45 minutos por xogador a finish.
• A clasificación final realizarase segundo o número de puntos totais obtidos por cada equipo.
• En caso de empate, prevalecerá o resultado do enfrontamento directo.
• Se persistise o empate, aplicarase o seguinte criterio: puntuación ponderada (por taboleiro): consistirá en multiplicar o resultado do primeiro taboleiro por catro, o do segundo por tres, o do terceiro por dous e o do cuarto por un, sumándose ao final os catro taboleiros. No suposto de persistir o empate, contará o resultado do primeiro taboleiro. Se tampouco se resolve a igualdade, o equipo que xogase con negras no primeiro taboleiro será o vencedor.
• Prohíbese a entrada/permanencia na sala de xogo con teléfonos móbiles ou calquera dispositivo electrónico encendido, agás a organización.
• Quedan totalmente prohibidos os comentarios sobre as partidas en xogo, sendo estes penalizables.
• Os/as xogadores/as poderán consultar co seu delegado para abandonos e ofertas de táboas. Deberán avisar previamente ao árbitro. O delegado deberá contestar de forma lacónica e sen proporcionar información algunha sobre a partida.
• Non se permitirán análises na zona de xogo.
• Os/as xogadores/as que, por razón xustificada, desexen abandonar a sala de xogo no transcurso das súas partidas, deberán solicitar a autorización do Árbitro.
• Aplicaranse as Normas técnicas de Xadrez do programa XOGADE (Xogos Galegos Deportivos en idade escolar). Todos os aspectos non recollidos neste regulamento regularanse pola normativa FIDE.
9. CLAUSURA
A entrega de trofeos e medallas a todos os participantes terá lugar ao finalizar a competición, na mesma sala de xogo.
10. EQUIPOS PARTICIPANTES
Categoría Localidade ENTIDADE ZONA
BENXAMÍN
CARBALLO CANOSA-RUS CORUÑA
RIVEIRA EDM RIVEIRA NOIA
RIANXO CLUB XADREZ RIANXO NOIA
SANTIAGO E. XADREZ COMPOSTELA-PELETEIRO SANTIAGO
ALEVÍN
SADA XADREZ DAS MARIÑAS CORUÑA
RIANXO CLUB XADREZ RIANXO NOIA
NOIA ESCOLA XADREZ BRETEMA NOIA
SANTIAGO USC SANTIAGO
ALEVÍN FEMININO
A CORUÑA XANELA CORUÑA
CEE COLEXIO MANUELA RIAL MOUZO NOIA
SANTIAGO CEIP LOPEZ FERREIRO SANTIAGO
INFANTIL
A CORUÑA ESCOLA TÉCNICA DE XADREZ CORUÑA
A CORUÑA ALEXANDRE BÓVEDA CORUÑA
RIANXO CLUB XADREZ RIANXO NOIA
SANTIAGO ALGALIA-PELETEIRO SANTIAGO
11. ENCONTROS E HORARIOS
• 1ª Rolda: 11:00
• 2ª Rolda: 12:30
• 3ª Rolda: 15:30
• Clausura: 17:30 hs. aprox. (poderá adiantarse en función da duración das partidas).
PARA TODAS AS CATEGORÍAS MIXTAS
HORA ENCONTRO
11:00 Equipo nº 2 – Equipo nº 3
Equipo nº 1 – Equipo nº 4
12:30 Equipo nº 1 – Equipo nº 2
Equipo nº 3 - Equipo nº 4
15:30 Equipo nº 3 – Equipo nº 1
Equipo nº 2 – Equipo nº 4
12. CENTROS DE ASISTENCIA SANITARIA
En caso de lesión ou accidente deportivo, deberán presentar no centro de asistencia o parte de accidentes de SegurCaixa ADESLAS debidamente cumprimentado, que poderán sacar na páxina Web de Xogade www.deporteescolargalego.com, e acudir ao seguinte centro médico:
Policlínico La Rosaleda
Santiago León de Caracas, 1
Santiago de Compostela
Teléfono: 981551200
05 maio 2017
Equipo para o provincial
A base do equipo (Nicolás, Noa, Dani e Vera) son os mesmos que o ano pasado lograron ser campións provinciais así que temos por diante a dificil tarefa de revalidar o título.
Joel e Jaime axudarán nesta misión.
A ver se comos capaces!
Joel e Jaime axudarán nesta misión.
A ver se comos capaces!
29 abril 2017
Fase intercomarcal
Xadrez das Mariñas participou o sábado 29 na fase intercomarcal. Na categoría infantil quedamos en terceira posición e na categoría alevín en primeira.
Será dificil pero o obxectivo e conseguir de novo o campionato provincial.
E para facilitar a comunicación temos un novo medio... o Facebook.
Preme para ir ao Facebook
Será dificil pero o obxectivo e conseguir de novo o campionato provincial.
E para facilitar a comunicación temos un novo medio... o Facebook.
Preme para ir ao Facebook
25 abril 2017
ESCOLARES
FASE INTERCOMARCAL XADREZ ZONA “CORUÑA”
BENXAMÍN, ALEVÍN e INFANTIL (29/04/2017)
Salón de Actos Complexo Deportivo Elviña I
A fase Intercomarcal de Xadrez Benxamín, Alevín e Infantil, terá lugar o sábado día 29 de abril 2017, no Salón de Actos do Complexo Deportivo de Elviña I, sito na Praza de Agustín Díaz, 1 (A Coruña), en horario de maña: benxamíns de 10:00 a 14.00 horas, e alevíns e infantís de 11.00 a 14.00 horas.
NORMATIVA DA COMPETICIÓN
- O torneo disputarase polo sistema de liga (todos contra todos). Cada encontro constará de 4 partidas.
- A orde de forza de cada equipo non poderá variarse no transcurso do torneo.
- O ritmo de xogo será de 30 minutos por xogador a finish.
- A clasificación final realizarase segundo o número de puntos totais obtidos por cada equipo.
- En caso de empate, prevalecerá o resultado do enfrontamento directo.
- Se persistise o empate, aplicarase o seguinte criterio: puntuación ponderada (por taboleiro): Consistirá en multiplicar o resultado do primeiro taboleiro por catro, o do segundo por tres, o do terceiro por dous e o do cuarto por un, sumándose ao final os catro taboleiros. No suposto de persistir o empate, contará o resultado do primeiro taboleiro. Se tampouco se resolve a igualdade, o equipo que xogase con negras no primeiro taboleiro será o vencedor.
- Prohíbese a entrada/permanencia na sala de xogo con teléfonos móbiles ou calquera dispositivo electrónico acendido, agás a organización.
- Quedan totalmente prohibidos os comentarios sobre as partidas en xogo, sendo estes penalizables.
- Os/as xogadores/as poderán consultar co seu delegado para abandonos e ofertas de táboas. Deberán avisar previamente ao árbitro, e o delegado deberá contestar de forma lacónica e sen proporcionar información algunha sobre a partida.
- Non se permitirán análises na zona de xogo, podéndose realizar no espazo sinalado a tal efecto.
- Os/as xogadores/as que, por razón xustificada, desexen abandonar a sala de xogo no transcurso das súas partidas, deberán solicitar a autorización do Árbitro.
- Aplicaranse as Normas técnicas de Xadrez do programa XOGADE (Xogos Galegos Deportivos en idade escolar). Todos os aspectos non recollidos neste regulamento regularanse pola normativa FIDE.
EQUIPOS CLASIFICADOS DAS FASES LOCAIS XADREZ
ALEVÍN
ENTIDADES CLASIFICADAS CONCELLO COMARCA
Alexandre Bóveda A Coruña CORUÑA
Xadrez das Mariñas Sada AS MARIÑAS
Club Xadrez Arteixo Arteixo BERGANTIÑOS
Obradoiro A Coruña CORUÑA
VVddd
BENXAMÍN, ALEVÍN e INFANTIL (29/04/2017)
Salón de Actos Complexo Deportivo Elviña I
A fase Intercomarcal de Xadrez Benxamín, Alevín e Infantil, terá lugar o sábado día 29 de abril 2017, no Salón de Actos do Complexo Deportivo de Elviña I, sito na Praza de Agustín Díaz, 1 (A Coruña), en horario de maña: benxamíns de 10:00 a 14.00 horas, e alevíns e infantís de 11.00 a 14.00 horas.
NORMATIVA DA COMPETICIÓN
- O torneo disputarase polo sistema de liga (todos contra todos). Cada encontro constará de 4 partidas.
- A orde de forza de cada equipo non poderá variarse no transcurso do torneo.
- O ritmo de xogo será de 30 minutos por xogador a finish.
- A clasificación final realizarase segundo o número de puntos totais obtidos por cada equipo.
- En caso de empate, prevalecerá o resultado do enfrontamento directo.
- Se persistise o empate, aplicarase o seguinte criterio: puntuación ponderada (por taboleiro): Consistirá en multiplicar o resultado do primeiro taboleiro por catro, o do segundo por tres, o do terceiro por dous e o do cuarto por un, sumándose ao final os catro taboleiros. No suposto de persistir o empate, contará o resultado do primeiro taboleiro. Se tampouco se resolve a igualdade, o equipo que xogase con negras no primeiro taboleiro será o vencedor.
- Prohíbese a entrada/permanencia na sala de xogo con teléfonos móbiles ou calquera dispositivo electrónico acendido, agás a organización.
- Quedan totalmente prohibidos os comentarios sobre as partidas en xogo, sendo estes penalizables.
- Os/as xogadores/as poderán consultar co seu delegado para abandonos e ofertas de táboas. Deberán avisar previamente ao árbitro, e o delegado deberá contestar de forma lacónica e sen proporcionar información algunha sobre a partida.
- Non se permitirán análises na zona de xogo, podéndose realizar no espazo sinalado a tal efecto.
- Os/as xogadores/as que, por razón xustificada, desexen abandonar a sala de xogo no transcurso das súas partidas, deberán solicitar a autorización do Árbitro.
- Aplicaranse as Normas técnicas de Xadrez do programa XOGADE (Xogos Galegos Deportivos en idade escolar). Todos os aspectos non recollidos neste regulamento regularanse pola normativa FIDE.
EQUIPOS CLASIFICADOS DAS FASES LOCAIS XADREZ
ALEVÍN
ENTIDADES CLASIFICADAS CONCELLO COMARCA
Alexandre Bóveda A Coruña CORUÑA
Xadrez das Mariñas Sada AS MARIÑAS
Club Xadrez Arteixo Arteixo BERGANTIÑOS
Obradoiro A Coruña CORUÑA
VVddd
29 marzo 2017
Clasificacións por equipos xadrez escolar comarca As Mariñas
INFANTIL
Match 1 Match 2 Match 3 Match 4 Total Desempate
PERILLO 3 3 2 3 11
XDM 1 1 2 1 5
ALEVIN
Xogador 1 Xogador 2 Xogador 3 Xogador 4 Total Desempate
XDM 5 4,5 4 4 17,5
O GRAXAL 2 2 2 1,5 7,5
TEMPLE 3 1,5 1 1 6,5
RIA 3,5 1 1 0,5 6
BENXAMIN
Xogador 1 Xogador 2 Xogador 3 Xogador 4 Total Desempate
O GRAXAL 3,5 3,5 3 3 13 53,5
RIA 4 4 3 2 13 53
U DEP CAMBRE 3,5 3 2,5 2,5 11,5
XDM 3 2 2 2 9 43
PERILLO 5 4 0 0 9 25,5
ANDAINA 4 1,5 1 0 6,5
Match 1 Match 2 Match 3 Match 4 Total Desempate
PERILLO 3 3 2 3 11
XDM 1 1 2 1 5
ALEVIN
Xogador 1 Xogador 2 Xogador 3 Xogador 4 Total Desempate
XDM 5 4,5 4 4 17,5
O GRAXAL 2 2 2 1,5 7,5
TEMPLE 3 1,5 1 1 6,5
RIA 3,5 1 1 0,5 6
BENXAMIN
Xogador 1 Xogador 2 Xogador 3 Xogador 4 Total Desempate
O GRAXAL 3,5 3,5 3 3 13 53,5
RIA 4 4 3 2 13 53
U DEP CAMBRE 3,5 3 2,5 2,5 11,5
XDM 3 2 2 2 9 43
PERILLO 5 4 0 0 9 25,5
ANDAINA 4 1,5 1 0 6,5
Clasificación alevíns xadrez escolar comarca As Mariñas
1 13 Garcia-Muñoz Prieto Noa XDM XDM 5 10
2 8 Dominguez Souto Nicolas XDM XDM 4½ 10½
3 12 Garcia Diz Daniel XDM XDM 4 9
4 14 Garcia-Muñoz Prieto Vera XDM XDM 4 8½
5 25 Quiles Torres Pedro RIA RIA 3½ 17½
6 3 Armada Martinez Joel XDM XDM 3½ 7½
7 17 Lopez Regueiro Sergio TEM TEM 3 17½
8 24 Pena Mosquera Jaime XDM XDM 3 9½
9 5 Bouza Santiso Julian XDM XDM 2½ 11
10 29 Vazquez Regueira David MEN MEN 2 18
11 2 Ambite Santana Dario XDM XDM 2 12
12 28 Suarez Garcia Alex MEN MEN 2 12
13 19 Mendez Jonathan Aaron MEN MEN 2 11½
14 26 Riobo Villa Francisco Javier XDM XDM 2 9
15 7 Castro Martinez Miguel XDM XDM 2 6
16 4 Bahamonde Sanchez Martin TEM TEM 1½ 17
17 15 Iglesias Otero Anxo MEN MEN 1½ 14½
18 1 Alonso Pardo Martin RIA RIA 1 18
19 21 Neira Prieto Juan TEM TEM 1 13½
20 11 Freire Candame Alba RIA RIA 1 12½
21 16 Lopez Fernandez Mario XDM XDM 1 11½
22 22 Nuñel Varela Eloy TEM TEM 1 11
23 9 Fernandez Cordero Daniel XDM XDM 1 10½
24 30 Zullo Coito Victor MEN MEN 1 10
25 10 Fernandez Raimundez David MEN MEN ½ 15
26 27 Solla Garcia Xabier RIA RIA ½ 11
27 20 Miras Diaz Miguel MEN MEN 0 13
28 6 Casal Rey Julia MEN MEN 0 10
18 Lopez Vazquez Adrian MEN MEN 0 10
23 Paz Souto Alberto MEN MEN 0 10
2 8 Dominguez Souto Nicolas XDM XDM 4½ 10½
3 12 Garcia Diz Daniel XDM XDM 4 9
4 14 Garcia-Muñoz Prieto Vera XDM XDM 4 8½
5 25 Quiles Torres Pedro RIA RIA 3½ 17½
6 3 Armada Martinez Joel XDM XDM 3½ 7½
7 17 Lopez Regueiro Sergio TEM TEM 3 17½
8 24 Pena Mosquera Jaime XDM XDM 3 9½
9 5 Bouza Santiso Julian XDM XDM 2½ 11
10 29 Vazquez Regueira David MEN MEN 2 18
11 2 Ambite Santana Dario XDM XDM 2 12
12 28 Suarez Garcia Alex MEN MEN 2 12
13 19 Mendez Jonathan Aaron MEN MEN 2 11½
14 26 Riobo Villa Francisco Javier XDM XDM 2 9
15 7 Castro Martinez Miguel XDM XDM 2 6
16 4 Bahamonde Sanchez Martin TEM TEM 1½ 17
17 15 Iglesias Otero Anxo MEN MEN 1½ 14½
18 1 Alonso Pardo Martin RIA RIA 1 18
19 21 Neira Prieto Juan TEM TEM 1 13½
20 11 Freire Candame Alba RIA RIA 1 12½
21 16 Lopez Fernandez Mario XDM XDM 1 11½
22 22 Nuñel Varela Eloy TEM TEM 1 11
23 9 Fernandez Cordero Daniel XDM XDM 1 10½
24 30 Zullo Coito Victor MEN MEN 1 10
25 10 Fernandez Raimundez David MEN MEN ½ 15
26 27 Solla Garcia Xabier RIA RIA ½ 11
27 20 Miras Diaz Miguel MEN MEN 0 13
28 6 Casal Rey Julia MEN MEN 0 10
18 Lopez Vazquez Adrian MEN MEN 0 10
23 Paz Souto Alberto MEN MEN 0 10
Clasificación benxamíns xadrez escolar comarca As Mariñas
1 45 Vazquez Iglesias Martin PER PER 5 13
2 43 Varela Garcia Anton RIA RIA 4 15½
3 42 Torres Nuñez Roque AND AND 4 13½
4 12 Castiñeira Gonzalez Angela PER PER 4 12½
5 44 Varela Garcia Xiao RIA RIA 4 11½
6 46 Vazquez Regueira Diego Manuel MEN MEN 3½ 15
7 30 Moity Rey Teo UDC UDC 3½ 14½
8 10 Cacabelos Fernandez Daniel MEN MEN 3½ 10½
9 31 Montes Dirlau Alexandro RIA RIA 3 14½
10 37 Sanchez Estevez Ivan UDC UDC 3 14½
11 28 Mendez Jonathan Samuel MEN MEN 3 14
12 38 Santos Rodriguez Daniel MEN MEN 3 14
13 19 Fernandez Vazquez Mario XDM XDM 3 10½
14 3 Ambite Santana Daniel UDC UDC 2½ 13
15 14 Cribeiro Galdo Javier UDC UDC 2½ 12½
16 41 Torrado Rey Xavier XDM XDM 2 13
17 8 Blanco Martinez Carlos MEN MEN 2 12
18 6 Bahamonde Sanchez Adela MEN MEN 2 11½
19 18 Fernandez Pastoriza Teresa RIA RIA 2 11½
20 11 Cainzos Pereiro Bruno XDM XDM 2 11
21 9 Blanco Maxwell Antonio Angel XDM XDM 2 8½
22 21 Garcia Aliste Alvaro XDM XDM 1½ 14½
23 35 Regozo Bournaud Maxime AND AND 1½ 13
24 36 Sabido Roca Christian MEN MEN 1½ 12½
25 29 Mendez Pampin Hugo MEN MEN 1 14
26 22 Garcia Aliste Gonzalo XDM XDM 1 13½
27 1 Abelairas Mosquera Iker UDC UDC 1 12½
28 4 Andrade Boga Tomas XDM XDM 1 11½
29 16 Fernandez Doporto Martin XDM XDM 1 10½
30 2 Alvarez Garcia Paulo AND AND 1 10½
31 33 Rama Rodriguez Pablo MEN MEN 1 9½
32 13 Conde Franco Celia MEN MEN 1 9½
20 Gandoy Liñares Emma XDM XDM 1 9½
34 27 Mayer Perez Lucas XDM XDM 0 13½
35 5 Ayerbe Casabella Galder AND AND 0 10
7 Barbeito Jimenez Marcos AND AND 0 10
15 Eiroa Vizoso Victor MEN MEN 0 10
17 Fernandez Miaja Andres XDM XDM 0 10
23 Garcia Hermida Lucas MEN MEN 0 10
24 Gonzalez Rey Alvaro MEN MEN 0 10
25 Liñeira Nuñez Alexandre XDM XDM 0 10
26 Lopez Tome Atalaia XDM XDM 0 10
32 Muiño Perez Diego MEN MEN 0 10
34 Redgrave Penas Camilo Arturo AND AND 0 10
39 Santos Rodriguez Marcos MEN MEN 0 10
40 Taibo Suarez Nuria RIA RIA 0 10
2 43 Varela Garcia Anton RIA RIA 4 15½
3 42 Torres Nuñez Roque AND AND 4 13½
4 12 Castiñeira Gonzalez Angela PER PER 4 12½
5 44 Varela Garcia Xiao RIA RIA 4 11½
6 46 Vazquez Regueira Diego Manuel MEN MEN 3½ 15
7 30 Moity Rey Teo UDC UDC 3½ 14½
8 10 Cacabelos Fernandez Daniel MEN MEN 3½ 10½
9 31 Montes Dirlau Alexandro RIA RIA 3 14½
10 37 Sanchez Estevez Ivan UDC UDC 3 14½
11 28 Mendez Jonathan Samuel MEN MEN 3 14
12 38 Santos Rodriguez Daniel MEN MEN 3 14
13 19 Fernandez Vazquez Mario XDM XDM 3 10½
14 3 Ambite Santana Daniel UDC UDC 2½ 13
15 14 Cribeiro Galdo Javier UDC UDC 2½ 12½
16 41 Torrado Rey Xavier XDM XDM 2 13
17 8 Blanco Martinez Carlos MEN MEN 2 12
18 6 Bahamonde Sanchez Adela MEN MEN 2 11½
19 18 Fernandez Pastoriza Teresa RIA RIA 2 11½
20 11 Cainzos Pereiro Bruno XDM XDM 2 11
21 9 Blanco Maxwell Antonio Angel XDM XDM 2 8½
22 21 Garcia Aliste Alvaro XDM XDM 1½ 14½
23 35 Regozo Bournaud Maxime AND AND 1½ 13
24 36 Sabido Roca Christian MEN MEN 1½ 12½
25 29 Mendez Pampin Hugo MEN MEN 1 14
26 22 Garcia Aliste Gonzalo XDM XDM 1 13½
27 1 Abelairas Mosquera Iker UDC UDC 1 12½
28 4 Andrade Boga Tomas XDM XDM 1 11½
29 16 Fernandez Doporto Martin XDM XDM 1 10½
30 2 Alvarez Garcia Paulo AND AND 1 10½
31 33 Rama Rodriguez Pablo MEN MEN 1 9½
32 13 Conde Franco Celia MEN MEN 1 9½
20 Gandoy Liñares Emma XDM XDM 1 9½
34 27 Mayer Perez Lucas XDM XDM 0 13½
35 5 Ayerbe Casabella Galder AND AND 0 10
7 Barbeito Jimenez Marcos AND AND 0 10
15 Eiroa Vizoso Victor MEN MEN 0 10
17 Fernandez Miaja Andres XDM XDM 0 10
23 Garcia Hermida Lucas MEN MEN 0 10
24 Gonzalez Rey Alvaro MEN MEN 0 10
25 Liñeira Nuñez Alexandre XDM XDM 0 10
26 Lopez Tome Atalaia XDM XDM 0 10
32 Muiño Perez Diego MEN MEN 0 10
34 Redgrave Penas Camilo Arturo AND AND 0 10
39 Santos Rodriguez Marcos MEN MEN 0 10
40 Taibo Suarez Nuria RIA RIA 0 10
Subscribirse a:
Publicacións (Atom)