26 febreiro 2024

TORNEO PROMOCION XADREZ ESCOLAR SUB-8

TORNEO PROMOCION XADREZ ESCOLAR SUB-8

Datas: Domingos 10 e 17 de marzo de 2024

Local de xogo: Pavillon Polideportivo Sofia Toro en Cambre

Sistema de xogo: Suizo a 5 roldas  

Ritmo de xogo: 20 minutos por xogador. Os árbitros poderán decidir non poñer reloxo no inicio das partidas.

Horario de xogo: De 10:00 a 13:00. Pregase estar 10 minutos antes do inicio para confirmar asistencia evitando asi aglomeracións e retrasos innecesarios. 

Emparellamentos: Realizaránse mediante programa informático. Non se admitirán reclamacións salvo erros na introducción de resultados antes da disputa da seguinte rolda. 

Participantes: Aberto a todos os xogadores federados ou inscritos no programa Xogade, nados en 2016 e seguintes.

Inscricions: Gratuita a través do seguinte formulario e ata o mércores 7 de marzo ou completar 32 participantes. 

PREME PARA INSCRIBIRSE

Desempates: Enfrontamento directo (DE), Bucholz -1 (BH-C1), Bucholz total (BH).

Premios: Trofeo para os 3 primeiros clasificados e medallas para o resto dos participantes.

 A inscripción no torneo supón a aceptación destas bases e a autorización dos participantes para publicar os seus datos personais ou fotografías nos diversos medios de comunicación ca organización considere oportunos para difusión do evento (fotos, resultados, listados, clasificacions, etc..)

A organización reservase o dereito de admisión e o dereito de rectificar ou modificar estas bases ou cancelar o torneo sin mais aviso que a sua publicación na páxina web oficial www.xadrezdasmariñas.org.

Organiza: Xadrez das Mariñas

Colaboran: Deputación da Coruña, Concello de Cambre e Escola Xadrez Sigras

25 febreiro 2024

Resultados segunda rolda liga galega

 

Onte, sábado 24 disputouse a segunda rolda la Liga Galega por Equipos de Xadrez, onde os resultados dos nosos tres equipos foron:


2º Div. Grupo A

Narón B vs Xadrez das Mariñas : 2 - 2

Un bo empate ante un dos equipos con mellor plantel, pola nosa parte presentamos un equipo composto por Alfonso Iglesias (0.5), Francisco Garcia (1), Jesús Rodriguez (0.5) e Ahmed Bouras (0) que subia do filial a xogar esta rolda.


2º Div. Grupo B

XDM - Grupo OCA vs E.L.X. Absoluto : 3.5 - 0.5

Victoria clara e contundente do equipo local pola nosa parte presentamos un equipo composto por Luis Patiño (1), David Perez (1), Adrián Quevedo  (0.5) e Manuel Garcia (1).


3º Div. Grupo C

Temible Equipo B EXC  vs Xadrez das Mariñas - Tall Hercules : 2.5 - 1.5

Os resultados da primeria rolda, fixeron que este duelo tivera o hándicap de enfrentar ós dous primerios clasificados da categoría, o noso equipo estaba composto por Nalda (0.5), Alan (1), Hugo  (0) e Ruper (0). Bo resultado tendo en conta que o "temible equipo B" e un dos que quere loitar por unha das dúas plazas de ascenso.